Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

I semestr 2018/19

Czcionka:

XVIII Dzień Papieski: „Promieniowanie Ojcostwa”.

W naszej szkole tegoroczny Dzień Papieski był połączony z 40 rocznicą wyboru Papieża – Jana Pawła II  i 100- leciem niepodległości Polski.

W kontekście Święta Niepodległości Polski młodzież przypomniała naukę Papieża na temat miłości Ojczyzny i wolności narodu oraz wskazania Ojca Świętego, które są ciągle aktualne i powinny być ważne dla każdego Polaka. Były wiersze, piosenki, prezentacja i wystawa książek o św. Janie Pawle II oraz książek, których Ojciec Święty jest autorem.

Papież umarł, ale w naszej pamięci, w polskich sercach, zostanie.    

Nasz apel to oddanie hołdu naszemu Papieżowi- Świętemu Janowi Pawłowi II.

W ramach Dnia Papieskiego uczniowie rozwiązywali test wiedzy o życiu Papieża Polaka.

 

Wolontariusze na obchody Dnia Papieskiego przygotowali gazetki, scenariusz apelu, prezentacje multimedialną, dekoracje, wystawę książek o Papieżu i książek napisanych przez dziś Świętego Jana Pawła II.
      


AKCJA „OKULARY DLA AFRYKI”

 

Nasza szkoła wzięła udział w akcji „Czary mary okulary”. Akcja rozpoczęła się jeszcze przed wakacjami a zakończyła w październiku 2018 roku. Na korytarzu szkolnym pojawiło się ogłoszenie o zbiórce okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych. Pisaliśmy m.in. „Przeszukajmy w domu wszystkie szuflady, powiedzmy o akcji naszym bliskim. Okulary, których już nie nosimy mogą poprawić jakość funkcjonowania osób, które ich potrzebują i nie mają pieniędzy na ich zakup”. Na apel uczniowie odpowiedzieli „Tak”. Zbiórka zakończyła się sukcesem i my też pomożemy dzieciom i dorosłym z Afryki. Zebraliśmy razem 46 sztuk. Były to okulary korekcyjne – 16 sztuk i 30 sztuk okularów słonecznych. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w akcji, dzieciom, młodzieży, rodzicom i nauczycielom. 

Otrzymaliśmy podziękowanie od Fundacji.

Wolontariusze i opiekun.


    

                 


AKCJA „ZNICZ”.

„Spieszmy się kochać ludzi.,

 Tak szybko odchodzą…”.

                   Ks. Jan Twardowski

Każdego roku, w ostatnie dni października organizujemy zbiórkę zniczy i sprzątamy groby opuszczone na naszych cmentarzach. W tym roku zebraliśmy 52 znicze, które młodzież zapaliła w listopadowe dni na grobach, gdzie nie paliły się lampki. Znicz i kwiaty postawiliśmy na grobie Ks. Czajczyka i grobie dawnego dyrektora szkoły.Międzynarodowy Dzień Białej Laski „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie” – kampania społeczna.

 W tym roku po raz drugi drogą elektroniczną otrzymaliśmy  informacje o akcji z Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille a w Bydgoszczy. Akcja ma na celu edukację dotyczącą funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku, ma pomóc ludziom z problemami wzrokowymi aktywnie uczestniczyć  w życiu społecznym i kulturalnym. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie biorą udział w kampanii. Dzieci Szkolnego Koła Caritas i uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariusza w ramach podjętych działań przygotowali zajęcia dla przedszkola i dla  uczniów naszej szkoły. Były to lekcje, prezentacje, gazetki ścienne i prace plastyczne. Młodsze dzieci już wiedzą jak rozpoznać człowieka niewidomego i jak zachować się w jego towarzystwie. Czy można mu pomagać i w jaki sposób. Zobaczyły alfabet i mogły próbować odczytać literki. Na zajęciach Koła dzieci robiły obrazki, a na świetlicy poznały alfabet Braille a i pisały swoje imiona oraz kolorowały obrazki. Starsze dzieci poznały historię białej laski, alfabet  Braille a, oglądały filmy jak żyją osoby niewidome. Próbowały odczytać informacje na opakowaniach lekarstw. Wolontariusze przygotowując zajęcia korzystali z materiałów dostępnych na stronach organizatorów i z innych stron, ale i z własnych pomysłów. Akcja była prowadzona w dniach 16-20 października. Pod koniec zrodził się pomysł na akcję w przyszłym roku.   

Bardzo dziękuję wolontariuszom za zaangażowanie i prace na rzecz  edukacji.   

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza.       

    


   


   


   

    


   


    


Akcja charytatywna  „Szkoło Pomóż i Ty” . Pomóżmy Łukaszowi chodzić.

Akcja na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych.

Nasza szkoła wzięła udział w corocznych akcjach charytatywnych Szkoło Pomóż i Ty.

Poprzez dystrybucję wśród uczniów cegiełek-kalendarzyków pomagamy podopiecznym Fundacji. Przekazaliśmy kwotę 230 zł. Co roku akcja ma na celu pomóc innemu, konkretnemu podopiecznemu Fundacji. Tegoroczna akcja ma pomóc 15-letniemu Łukaszowi, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego niweluje wzmożone napięcie mięśniowe przez ćwiczenia i intensywną rehabilitację w jego codziennym życiu. Specjalistyczne rowery wspomagające pracę mięśni nóg tj. oprócz rehabilitacji ułatwią wypracowanie stabilniejszego chodu.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.


Karma dla Malborskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt ,,Reks''

Nasza szkoła wzięła udział w akcji zbierania karmy dla Malborskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt ,,Reks''. Inicjatorką akcji była Małgorzata Gratz. Zebrano dużo karmy dla psów i kotów oraz niezbędne akcesoria w postaci legowisk, misek i kocyków.                              

Do przedświątecznej akcji „Mikołajkowy prezent dla podopiecznych schroniska Reks”   dołączyli wolontariusze z opiekunką. Podziękowania dla klasy IVc z wychowawcą. Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do nas.

Wolontariusze i opiekun.


ODKRĘCAMY - POMAGAMY - NAKRĘTKI ZBIERAMY!

Trwa całoroczna akcja zbierania nakrętek.                                                                                    

 Każda nakrętka może pomóc! Liczymy na Was!


JASEŁKA „MAŁY PASTUSZEK I WIELKI ROZBÓJNIK”

Dnia 21 grudnia, jak co roku, w naszej szkole odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe. Tegoroczne Jasełka pod tytułem „Mały pastuszek i wielki rozbójnik” zostały przygotowane przez uczniów Szkolnego Koła Caritas i Szkolnego Klubu Wolontariusza. Zgodnie z tradycją pojawili się Maryja i Józef, pasterze, królowie i anioły. Spośród pasterzy wyróżniał się mały pastuszek o wielkim sercu i wielki rozbójnik, którego serce też stało się wrażliwe i dobre po spotkaniu z Dzieciątkiem Jezus w Betlejem. Uczniowie wykazali się wielkim talentem poprzez pełnienie określonych ról. Teksty wypowiadane były z dziecięcą wrażliwością. Świetna gra aktorska, wspaniała sceneria i muzyka wprowadziły nas w świąteczny klimat.  

Dziękujemy młodym aktorom, którzy włożyli wiele pracy i trudu w przygotowanie tegorocznych Jasełek  i gimnazjalistom za scenografię i śpiew.

Jasełka stały się również wspaniałą okazją do wzmacniania więzi między uczniami naszej szkoły.       

Wolontariusze i opiekun    

      

   

   
 


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „KARTKA BOŻONARODZENIOWA”.

Przed świętami  uczniowie naszej szkoły i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kołozębiu poznali wyniki konkursu „Kartka Bożonarodzeniowa”. Dnia 18 grudnia laureaci konkursu wzięli udział w świątecznym apelu oraz rozdaniu dyplomów i nagród. Tegoroczna uroczystość rozdania nagród odbyła się w Ośrodku w Kołozębiu. Jury wyłoniło zwycięzców.

Wyniki uczniów naszej szkoły:

1 miejsce – Julia Wołowiec

2 miejsce – Amelia Woźniak

3 miejsce – Małgorzata Nowak

Wyróżnienie: Wanessa Wiktor, Aleksandra Markowicz, Weronika Więcaszek

Nagrodzonym gratulujemy! Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy!

Na konkurs wpłynęły 72 kartki. Po rozstrzygnięciu konkursu 50 kartek przekazano Parafialnej Caritas i zostały przekazane mieszkańcom naszej gminy.

Organizatorami konkursu były Ewa Żuchowska, Zofia Król i Wioletta Głowacka.

Wolontariusz Kacper.

   

Polub nas!!!

PROGRAM dla szkół

Pomorskie żagle wiedzy

„POMORSKIE ŻAGLE WIEDZY -PARTNERSTWO GMINY KOSAKOWO” 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Laboratorium przyszłości

Imieniny