Komunikat 1

Nasza szkoła przystąpiła do programu Laboratorium przyszłości i otrzymała dofinansowanie w wysokości 90 900 zł. na zakup sprzętu jaki będzie wykorzystywany podczas realizacji tego programu.

Komunikat 2

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, których celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości otrzymaliśmy od Państwa wsparcie, które przeznaczyliśmy na zakup nowoczesnego sprzętu takiego jak:

• drukarka 3D,

• długopisy 3D,

• roboty edukacyjne (ozoboty, zestawy LEGO Education)

• pomoce dydaktyczne do różnych przedmiotów,

• sprzęt do nagrywania i oświetlenia.

Wyżej wymieniony sprzęt, będzie wykorzystywany na zajęciach lekcyjnych oraz na zajęciach dodatkowych.

Komunikat 3

Poznajemy „Ozoboty” zakupionych w ramach programu Laboratorium Przyszłości. Pierwszy miesiąc poświęciliśmy na naukę kodowania przez rysowanie. Zabawa była przednia.

Komunikat 4

W ramach zajęć dodatkowych uczniowie rozwijają swoje umiejętności budowania oraz programowania. Dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości" uczniowie zbudowali i zaprogramowali psa KIKI, który  wydawał dźwięki w zależności od tego jaki kolor zobaczył, skoczka, którego uczniowie mieli tak zaprogramować aby wygrał wyścig z innymi oraz sprzątacza czyli 2 chwytaki do podnoszenia różnych przedmiotów.

Komunikat 5

Okres przedświąteczny to wspaniały czas aby wykonać z uczniami dekoracje świąteczne. Posłużyły nam do tego długopisy 3D. Dekoracje wykonywali uczniowie zarówno klas starszych jak i klas młodszych. Efekty możecie zobaczyć sami.  Długopisy zakupione z programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Komunikat 6

Dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach projektu "Laboratoria przyszłości" uczniowie na lekcji fizyki mogli sami przeprowadzić doświadczenia, dzięki którym lepiej zrozumieli właściwości magnetyczne ciał.

Również na lekcjach dodatkowych uczniowie budowali własne auta i programowali je, jak i zbudowali kontrolera jakości.

Komunikat 7

Lekcja matematyki z wykorzystaniem długopisów 3D. Uczniowie uczyli się rysować siatki ostrosłupów i na ich podstawie tworzyli ich modele.

Komunikat 8

W II semestrze w naszej szkole odbywają się zajęcia z projektu,, Pomorskie Żagle Wiedzy”. W ramach zajęć odbywają się zajęcia stacjonarne, na których wykorzystujemy m.in. długopisy 3D.

Na lekcji biologii również zostały wykorzystane mikroskopy zakupione w ramach projektu

#LaboratoriaPrzyszłości. Uczniowie mieli okazję obserwować różne ciekawe preparaty.

Komunikat 9

Przed świętem Wielkiejnocy uczniowie klas pierwszej i drugiej wykorzystali długopisy 3D do wykonania ozdób wielkanocnych. Dzieci malowały pisanki, króliczki i kurczaczki. Radość u dzieci bezcenna....

Długopisy 3D zakupione zostały w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości

Komunikat 10