Dni otwarte szkoły

Malbork, 13.02.2023 r.

Szanowny Państwo

Dyrektorzy Szkół Podstawowych

Dyrektor Technikum Nr 3 w Malborku zwraca się z prośbą o wyrażenie zgody                     i umożliwienie uczestniczenia uczniom klas kończących szkołę w Dniu Otwartym Szkoły zaplanowanym na dzień 21 marca 2023 r. ( wtorek – Pierwszy Dzień Wiosny). Wyciągając wnioski z poprzedniego roku w związku z bardzo dużym zainteresowaniem proponujemy określone godziny przybycia celem wyeliminowania kolejek i jednocześnie umożliwienie odwiedzenia wszystkich stanowisk przygotowanych przez szkołę.

Godzina przybycia

Nazwa szkoły

Szkoła Podstawowa Nr 1 i Nr 2 w Malborku

Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Malborskiej

Szkoła Podstawowa Nr 3 i Nr 6 w Malborku

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w Malborku

Szkoła Podstawowa w Gminie Malbork

Szkoła Podstawowa w Miłoradzu i w Stary Polu

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowy Stawie

Szkoła Podstawowa Nr 8 i Nr 9 w Malborku

Szkoły niewymienione, a mające chętnych do udziału w Dniu Otwartym mogą wybrać sobie dowolną godzinę.

W programie m. in.:

• zapoznanie z zasadami rekrutacji,
  • zapoznanie z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2023/2024, w tym prezentacja innowacji pedagogicznych:
  • e-sport i tworzenie gier komputerowych. W dniu tym planowany jest turniej gier komputerowych Fortnite zgłoszonych dwuosobowych zespołów uczniów kończących szkołę (jeden zespół ze szkoły). Zgłoszenia należy dokonać na załączonym druku w terminie do 14 marca 2023 r. mailem na adres dyrektor@tech3.malbork.pl. Początek rozgrywek godz. 1000.
  •  „Elita Teatralna”,
  • „Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem”,
  • prezentacje zawodów, w których kształci szkoła,
  • przedstawienie wybranych zajęć dodatkowych realizowanych przez szkołę                         w kolejnych latach w ramach projektu unijnego, m. in.:
  • wirtualna rzeczywistość „gogle HTC Vive”,
    • robotyka,
    • grafika komputerowa, itp.
  • prezentacje realizowanych przez szkołę projektów w ramach programu Erasmus+ (staże i praktyki w Hiszpanii, Portugalii, Włoszech),
  • prezentacja realizowanych przez szkołę projektów w ramach, którego uczeń nabywa nowe kwalifikacje m. in. Prawo jazdy kat. B, carving, AutoCad itd.,
  • zajęcia astronomiczne z użyciem teleskopu,
  • pokaz robotów oraz prezentacja aplikacji na smartfon tworzonych przez zespół uczniów klas informatycznych,
  • sieć komputerowa – „nie taka straszna” – pokaz możliwości,
  • pokaz  kulinarny klas gastronomicznych.

Jan Stawicki