Zabawa miejska „Legendy malborskie”

Utworzono dnia 28.06.2023

Dnia 20 czerwca uczniowie klas IV a i b wraz z opiekunami paniami Marzeną Dobrzyńską, Katarzyną Karpowicz i Zofią Król brali udział w imprezie, która odbywała się na Zamku Krzyżackim w Malborku. Formą była zabawa miejska, nosząca tytuł: „Legendy malborskie”.

Organizatorem zabawy ulicznej było Archiwum Państwowe w Malborku. Głównym celem gry było zapoznanie się z legendami malborskimi oraz dobra zabawa. Gra rozpoczęła się 20  czerwca 2023 roku o godzinie 10:00 i trwała kilka godzin.

„Legendy malborskie” obejmowały część miasta, ograniczonego ulicami:

• - Starościńska
  • - Trakt Jana Pawła II
  • - Osiedle Stare Miasto
  • - Bulwar im. Macieja Kilarskiego
  • - Most im. św. Wojciecha.

Uczestnicy, z naszej szkoły 24 uczniów, stworzyli trzy grupy po 8 osób. W grze miejskiej brali udział pod opieką nauczycieli.

Zabawa rozpoczęła się w siedzibie Archiwum Państwowego w Malborku,
przy ul. Starościńskiej 1. Każdy z utworzonych zespołów otrzymał mapę i kopertę z zadaniem do rozwiązania. Za rozwiązanie zagadki na każdym punkcie uczestnicy otrzymali jednego puzzla. Mapa miała doprowadzić uczestników do miejsca, w którym usłyszą legendę związaną z danym miejscem/postacią oraz kolejną kopertę z zadaniami i puzzle.

Każda z drużyn miała za zadanie zebrać 8 puzzli, z których powstanie „Bilet wstępu
na ucztę”. Drużyna, która jako pierwsza dotarła na metę z ułożonym obrazkiem wygrywała. W tej edycji była to drużyna składająca się z uczniów klasy IV b. Wszystkie grupy ukończyły zabawę i na koniec brały udział w legendarnej uczcie. Gratulujemy  wygranym!

Zabawa miejska „Legendy malborskie”

Utworzono dnia 28.06.2023, 12:49