Wycieczka uczniów klas pierwszych i drugich

Utworzono dnia 28.06.2023

W  piątek 19 maja odbyła się wycieczka na Kaszuby. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas pierwszych i drugich naszej szkoły wraz z opiekunami.

W programie wycieczki było zwiedzanie wystawy egzotycznych, rzadkich gatunków gadów, ryb, ptaków, ssaków i pająków z całego świata w  Zoo Egzotycznym Kaszuby w Tuchlinie. Dzieci mogły nie tylko zobaczyć seans w kinie 3D, zwierzęta z najbardziej odległych zakątków świata, ale także pod opieką wykwalifikowanego przewodnika dotknąć ich i poznać ciekawostki z ich życia. To była niezwykle ciekawa przygoda.

Następnym punktem wycieczki była wizyta w Kaszubskim Park Miniatur, w którym zgromadzono  kilkadziesiąt miniaturowych budowli z Polski, Kaszub i świata. Wszystkie obiekty wykonane w skali 1:25, a podziwiać można było m.in.: Statuę Wolności, Mur Chiński, Biały Dom, Sfinksa czy Krzywą Wieżę z Pizy. Tutaj dzieci poczuły się jak Guliwer wśród liliputów.

Dużą atrakcją okazał sie dla dzieci  gabinet krzywych zwierciadeł oraz zamek strachu.

Około godziny 21.00 zadowolone i pełne wrażeń dzieci wróciły do domu.

Wycieczka uczniów klas pierwszych i drugich

Utworzono dnia 28.06.2023, 12:26