Wycieczka do Akwarium Gdyńskiego w ramach projektu ,,Pomorskie Żagle Wiedzy- Partnerstwo Gminy Kosakowo”.

Utworzono dnia 25.11.2022

23 i 24.11.2022 roku odbyła się wycieczka dzieci ze Szkoły Podstawowej z Mikołajek Pomorskich  do Akwarium Gdyńskiego, aby podziwiać  „Barwne życie w rafie koralowej”. Przed wyjazdem wszyscy uczestnicy otrzymali prowiant w postaci: rogala, wafelka, tubki z musem owocowym i wody.

Akwarium mieści się na Molo Południowym w Gdyni, w budynku niedaleko żaglowców: Dar Pomorza Dar Młodzieży. Akwarium Gdyńskie to dość nietypowy ogród zoologiczny, którego wszyscy podopieczni związani są ze środowiskiem wodnym, a cała powierzchnia zamknięta jest w bryle jednego budynku.  Celem wycieczki  było zapoznanie dzieci   z różnymi gatunkami  ryb głębinowych oraz zwierzętami rafy koralowej.  W formie edukacji przez zabawę uczniowie  zwiedzali wystawy i podziwiali okazy zwierząt i ryb  tu zgromadzonych z różnych zakątków świata. Największe zainteresowanie  wzbudziły: chełbia modra, rekiny, węgorz elektryczny, murena i anakonda. Mieli też okazję zobaczyć makietę Morza Bałtyckiego wraz z portami i otaczającymi je państwami. Na kilku monitorach  trwały projekcje przedstawiające gatunki żyjące w naszym morzu, sposoby połowu i zagrożenia środowiskowe.  Z pewnością wszyscy poszerzyli swoją wiedzę o kulturze, historii regionu, rozbudzili pomorską tożsamość  oraz docenili walory morskie i edukacyjne w naszym regionie. Ponadto wyjazdy miały na celu rozwijanie pasji i  zainteresowanych związanych z morzem.

Projekt „Pomorskie Żagle Wiedzy – Partnerstwo Gminy Kosakowo” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 3: Edukacja, Działanie 3.2: Edukacja ogólna, Poddziałanie 3.2.1 Jakość edukacji ogólnej.

Utworzono dnia 25.11.2022, 12:17