Szkoła pamięta- klasa IIIa i IIIb

Utworzono dnia 16.11.2022

Pamięć o zmarłych towarzyszy ludziom na całym świecie, niezależnie od miejsca i czasu, światopoglądu i religii. Na kilka dni przed świętem ludzie porządkują groby swoich bliskich, zdobią je kwiatami. Zgodnie z polską tradycją, to właśnie 1 listopada – Święto Zmarłych to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. W tym dniu zapalamy znicze pamięci na ich grobach – dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień.

Święto Zmarłych to również pamięć o tych, którzy polegli w obronie ojczyzny, pamięć o samotnych żołnierskich grobach i miejscach pamięci o bohaterach.

W tych szczególnych dniach uczniowie klasy III A i III B wraz z wychowawczyniami D. Jesionkowską i M. Gratz włączyli się w akcję MEN „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest, aby młodzi ludzie pielęgnowali pamięć o bohaterach naszej wolności. W ramach akcji podjęto w  tych klasach szereg działań m. in. zapalenie zniczy w miejscu pamięci o poległych żołnierzach w I i II  wojnie światowej,  wykonanie prac plastyczno- technicznych ( papierowe znicze, kotyliony, flagi), obejrzenie prezentacji i filmów o tematyce patriotycznej.

Szkoła pamięta- klasa IIIa i IIIb

Utworzono dnia 16.11.2022, 18:41