Projekt czytelniczy pt. Mity greckie

Utworzono dnia 17.04.2023

03.04.2023 r. w ramach projektu czytelniczego pt.  Mity greckie odbył się  konkurs czytelniczy sprawdzający wiedzę z mitologii greckiej. W zmaganiach wzięli udział  uczniowie klasy V a.

Celem konkursu było: popularyzacja mitologii greckiej, propagowanie czytelnictwa wśród uczniów, zachęcanie do korzystania z biblioteki szkolnej, sprawdzenie wiedzy piątoklasistów przez  zabawę.       Konkurs miał charakter turnieju, w którym brały udział drużyny składające się z czterech osób. Uczniowie odpowiadali na szczegółowe pytania, rozwiązywali krzyżówkę. Piątoklasiści biorący udział w konkursie mogli nie tylko utrwalić swoje wiadomości o bogach i herosach starożytnej Grecji, ale także poszerzyć swoją wiedzę z mitologii oraz utrwalić popularne zwroty i wyrażenia z niej się wywodzące. O wyniku końcowym decydowała nie tylko wiedza, ale i umiejętność zachowania "stoickiego spokoju". Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą na temat mitologii greckiej. Konkurs ten zmobilizował uczniów do owocnej rywalizacji, która stała się dla nich zarówno nauką jak i wspaniałą zabawą.

I miejsce zajęła drużyna reprezentowana przez : Szymona Tomasika, Małgorzatę Błotko, Adama Sałka i Jerzego Szulińskiego.

II miejsce uzyskała grupa w skład,  której weszły następujący uczniowie: Wiktoria Grochowska, Julia Gołaszewska, Laura Kalenik, Marcelina Oleksak.

Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom gratulujemy!

Projekt czytelniczy pt. Mity greckie

Utworzono dnia 17.04.2023, 16:42