Program dla szkół

Utworzono dnia 23.06.2023

W naszej szkole realizowany jest „Program dla szkół”, który ma na celu skutecznie promować wśród uczniów zdrową dietę bogatą w owoce i warzywa oraz produkty mleczne.

W ramach programu dzieci:

• otrzymują owoce i warzywa oraz produkty mleczne,
  • biorą udział w działaniach edukacyjnych mających poprawić wiedzę uczniów na temat rolnictwa, pochodzenia żywności, zdrowych nawyków żywieniowych itp. (warsztaty kulinarne, wykonanie szaszłyków owocowo- warzywnych, sałatek, kolorowych kanapek, wspólne spożywanie śniadania połączone z degustacją owoców, warzyw, mleka i jego przetworów, zakładanie ogródków parapetowych w klasach,  przygotowywanie wystaw, oglądanie prezentacji multimedialnych, przekazywanie wiedzy o zdrowym odżywianiu).

Te działania uświadomiły dzieciom, że zdrowa żywność jest mile widziana w codziennej diecie, natomiast na „liście produktów zakazanych” znajdują się: żywność typu Fast food, słone i słodkie przekąski (chipsy, słone paluszki, prażynki, krakersy, batony), napoje z dodatkiem cukru i słodzików, wody smakowe. Dzieci uczestniczące w programie bardzo chętnie spożywały otrzymywane produkty owocowo warzywne i mleczne oraz aktywnie brały udział w organizowanych przez nauczycieli zajęciach edukacyjnych, grach, zabawach oraz konkursach.

Program dla szkół

Utworzono dnia 23.06.2023, 11:24