Podsumowanie projektu ,,Pomorskie Żagle Wiedzy”

Utworzono dnia 15.06.2023

W czerwcu 2023r. został ukończony projekt ,,Pomorskie Żagle Wiedzy”, który powstał w oparciu o treści edukacji morskiej i żeglarskiej dla uczniów szkoły podstawowej. Przewidywał on prowadzenie zajęć pozalekcyjnych i warsztatów kształtujących kompetencje kluczowe z edukacji morskiej i żeglarskiej z zastosowaniem elementów TIK, uczestnictwo w praktycznych zajęciach z żeglarstwa, wyjazdy edukacyjne do instytucji związanych z edukacją morską i żeglarską, wycieczki tematyczne dla uczniów, szkolenia dla nauczycieli prowadzących zajęcia. W ramach tego projektu szkoła została doposażona w nowoczesne materiały dydaktyczne , biurowe i plastyczne , niezbędne do realizacji zajęć. W ramach projektu w II semestrze odbyły się: dwa pikniki naukowo-żeglarskie (Wejherowo i Puck), odwiedziliśmy Uniwersytet Morski w Gdyni i Wydział Mechaniki Morskiej oraz Stację Ratownictwa Morskiego w Stegnie. Wzięliśmy też udział w dwóch spotkaniach z doractwa zawodowego, które poprowadziły panie z PPP oraz kadeci Akademii Morskiej.

Podsumowując udział w programie, każdy uczeń:

• zna podstawowe informacje o morzu i żeglarstwie,
  • umie bezpiecznie zachowywać się na wodzie,
  • zna tradycje morskie, obrzędy oraz etykietę żeglarską,
  • zna morskie dziedzictwo kulturowe Pomorza, ma świadomość specyfiki regionu,
  • szanuje morze oraz pracę ludzi morza,
  • jest zainteresowany rozwijaniem pasji związanych z morzem.

Oto kilka zdjęć z ostatniego miesiąca  .

Podsumowanie projektu ,,Pomorskie Żagle Wiedzy”

Utworzono dnia 15.06.2023, 23:43