Konkurs literacki pt.: Książka jest dobra na wszystko

Utworzono dnia 15.06.2023

W czerwcu, w klasach VI-VII  w ramach projektu czytelniczego pt.  Przeczytałem, polecam odbył się Szkolny Konkurs Literacki pt.:Książka jest dobra na wszystko. Miał on zachęcić uczniów do napisania pracy literackiej o ulubionej książce. Celem konkursu było popularyzowanie czytelnictwa wśród młodzieży, propagowanie ulubionych autorów ,rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, budujących pozytywny stosunek do świata i wiarę w siebie. Konkurs miał dowolna formę. Mógł to być list, recenzja lub wypowiedź argumentacyjna. Prace konkursowe oceniało jury złożone z nauczycieli języka polskiego . Uczniowie chętnie wzięli udział w konkursie , a wiele ich prac zostało nagrodzonych. Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom i zapraszamy do kolejnych edycji.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: Julia Hamadyk, Amelia Wozniak, Barbara Złotnik, Arkadiusz Tomasik

II miejsce: Anna Cieplińska, Kasja Czarnecka, Oliwia Grzywińska, Hanna Rygielska, Szymon Lesiński

III miejsce: Natalia Jędrusiak, Agnieszka Sicińska, Wiktoria Wąsiewska, Maja Wolińska, Filip Tomasik

Wyróżnienia: Miłosz Śmigelski, Jakub Legall, Oliwier Wiatrowski

Konkurs literacki pt.: Książka jest dobra na wszystko