„Dzieci-Dzieciom”

Utworzono dnia 10.05.2023

Niedożywienie na Madagaskarze dotyka ponad 50% dzieci poniżej 5 roku życia – warunkuje to nieprawidłowy wzrost i rozwój zarówno fizyczny, jak i psychiczny w przyszłości. Niedożywione dzieci mają trudności w nauce, ciężko jest się im skupić na lekcjach. Często jedyne o czym myślą to jedzenie, trudno więc wymagać od nich zapamiętania trudnych regułek i dobrych wyników na sprawdzianach…Nasza społeczność szkolna nigdy nie zostaje obojętna na trudny los drugiego człowieka, a zwłaszcza dzieci. Dlatego też, 20 kwietnia 2023r. od samego rana uczniowie klas Va, Vb, VIa, VIb, VIIa, VIIIb i VIIIc sprzedawali swoje pyszne wypieki (babeczki, ciasta, ciasteczka, rogaliki itp.) wszystkim chętnym uczniom z pozostałych klas oraz nauczycielom i pracownikom naszej szkoły. Kupujący mieli ogromny wybór, ponieważ każda klasa przygotowała mnóstwo łakoci oraz dodatkowych gratisów ???? I tak na przykład można było otrzymać do zakupu szklankę soku, rabat na drugą porcję ciasta czy zdjęcie z arabskim szejkiem???? Nasza zbiórka przeszła nasze najśmielsze oczekiwania i udało się zebrać…1738 zł. 17 gr!!!  Dzięki naszym działaniom dzieci nie będą musiały tak ciężko pracować i będą miały możliwość chodzić do szkoły i jeść tam ciepłe posiłki. Wszystkim, którzy przyczynili się do naszej akcji jeszcze raz SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Organizator akcji: Natalia Lesińska

„Dzieci-Dzieciom”