Międzyszkolna Sieć Współprac Nauczycieli stosujących TIK w nauczaniu Spotkanie organizacyjne - Warsztaty nr 1

Międzyszkolna Sieć Współpracy

Nauczycieli stosujących TIK w nauczaniu

Spotkanie organizacyjne

Zespół Szkół w Starym Targu bierze udział w programie MEN „Aktywna Tablica”. Otrzymaliśmy 2 tablice interaktywne i laptopy do tablic.

W dniu 9 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół w Starym Targu odbyło się pierwsze spotkanie nauczycieli  w ramach Międzyszkolnej Sieci Współpracy Nauczycieli stosujących technologię informacyjno-komunikacyjną (TIK) w nauczaniu. Uczestniczyli w nim koordynatorzy programu z sieci szkół. Zostały omówione zasady współpracy w ramach sieci. Koordynatorzy wymienili się doświadczeniami i zwrócili uwagę na problemy przy realizacji programu. Ustalono także, w jaki sposób będą przechowywać scenariusze lekcji i inne materiały związane z programem.

Celem powołania i działania  tej  Sieci jest przede wszystkim:

• nawiązywanie kontaktów i współpracy pomiędzy szkołami, m.in. udział w lekcjach otwartych,
  • wymiana doświadczeń, zdobycie nowych wiadomości,
  • wzbogacanie własnego warsztatu pracy,
  • analiza „dobrych praktyk” stosowana przez uczestników,
  • tworzenie nowych rozwiązań na potrzeby szkół uczestniczących w sieci.

Szkoły, których nauczyciele współpracują w ramach Międzyszkolnej Sieci Współpracy Nauczycieli stosujących TIK, to:

• Zespół Szkół w Starym Targu
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Rodziny Sierakowskich w Waplewie Wielkim