„Gwiazdka z Krainy Wiecznego Nieba” - Ola Markowicz

W Krainie Wiecznego Nieba mieszkała mała gwiazdka, która nosiła zieloną wstążeczkę. Miała mamę, tatę i wiele sióstr. Lubiła, kiedy dzieci podziwiały jej wstążkę.

Pewnego dnia stało się coś strasznego. Gwiazdka zgubiła swoją wstążeczkę. Szukała jej wszędzie, ale nigdzie nie mogła jej znaleźć. Postanowiła więc poszukać jej na Ziemi. Spakowała potrzebne rzeczy i wyruszyła na poszukiwania. Droga była bardzo męcząca. Po dwóch godzinach gwiazdka dotarła na miejsce. Dookoła było pełno ludzi. Przysiadła na ławce koło sklepu. Patrzyła na trębacza, który grał na trąbce. Dźwięk trąbki tak ją przestraszył, że zaczęła uciekać. Próbowała wzbić się w powietrze, ale wszystko na nic.

- Dam radę! Na pewno! – mówiła do siebie.

Zrobiła się smutna. Usiadła na chodniku i zaczęła płakać. Zaczął wiać wiatr. Zdmuchnął gwiazdkę z chodnika i zrzucił na drzewo.

- Gdzie ja jestem? Na czym siedzę? – spytała sowę siedzącą obok.

- To jest świerk- odpowiedziała sowa- Wczoraj poleciałam do parku i znalazłam zieloną wstążeczkę. Może chcesz ją wziąć?

- To moja wstążeczka! Dziękuję sowo! – krzyknęła radośnie gwiazdka - Teraz mogę wrócić do domu!

- Nie ma za co. Do zobaczenia! – powiedziała  na pożegnanie sowa.

Gwiazdka wróciła do rodziny i wszystko było jak dawniej.

Aleksandra Markowicz

klasa III b