Wyjazd klas I - III do Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku na koncert edukacyjny „Święta u Vivaldiego”

Utworzono dnia 18.12.2022

Poniedziałek, 5 grudnia 2022r. na długo pozostanie w pamięci wielu uczniów naszej szkoły. Tego dnia uczniowie klas I-III  pod opieką swoich wychowawczyń wybrali się do Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku na koncert edukacyjny „Święta u Vivaldiego” .

Akcja rozgrywa się przed świętami Bożego Narodzenia. Za oknem śnieg i przenikliwe zimno. Na szybach mróz maluje kunsztowne freski, a wiatr rozrzuca śnieżki po partyturze. Zimowa bitwa o najlepsze miejsce na pięciolinii trwa. Tymczasem w domowej izbie wesoło płonie ogień w kominku, roztaczając wkoło przyjemne ciepło. Vivaldi Święta spędza w rodzinnym domu. Snuł wzruszającą opowieść o choince i świętym Mikołaju, a z pudełek z prezentami odpakuje zimowe wspomnienia. Te najpiękniejsze zawiesi na świątecznym drzewku i ozdobi muzyką.

Uczniom bardzo podobał się ten koncert. Dowiedzieli się przede wszystkim, że muzyka podobnie jak plastyka posługuje się podobnymi środkami wyrazu np. kompozycja, barwa, dynamika. Taka lekcja muzyki była wyjątkowo ciekawa.