Wyjazd do Sztumu na sztukę ,,W krainie mitów”.

Utworzono dnia 15.03.2023

Dnia 14 marca 2023 r. uczniowie klas IVa, IVb i VB wybrali się do SCK w Sztumie na sztukę ,,W krainie mitów”. Spektakl opowiadał o grupie młodych ludzi, z których jeden – Adam ulega wypadkowi, zapada w śpiączkę i przenosi się do czasów mitycznych.  Na początku swojej wędrówki spotka Hermesa, który mu uświadamia, gdzie się znalazł. Następnie Syzyfa i razem z nim pragnie wrócić do świata żywych. Odwiedza Hadesa i Persefonę, udaje się do wyroczni delfickiej-Pytii, pomaga uwolnić Prometeusza. Podczas dalszej wędrówki napotyka Dedala i Ikara, Ariadnę i Tezeusza oraz Zeusa. Dzięki tym mitycznym bohaterom Adam przypomniał sobie wiele mitów i  poznał znaczenie związków frazeologicznych, takich jak :” syzyfowa praca” czy” nić Ariadny”. Aby powrócić do rzeczywistego świata Adam musiał wykazać się sprytem i mądrością oraz wolą walki o swoje życie.

Sztuka ta bardzo podobała się uczniom, ponieważ scenki grane przez aktorów były bardzo zabawne, ale także mogli poznać mitologię grecką oraz niektórych jej bogów. Myślę, że spektakl na długo pozostanie w ich pamięci.