Utworzono dnia 18.12.2022

W dniu 14 grudnia 2022 r. w Zespole Szkół w Czerninie odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV- VIII z powiatu sztumskiego.

Przystąpiło do niego 31 uczniów reprezentujących siedem szkół.

Każdy uczestnik konkursu w czasie 60 minut zmagał się z trzynastoma zadaniami zamkniętymi i dwoma otwartymi.

W każdej kategorii nagrodzono czterech uczniów, którzy zdobyli największą ilość punktów. Wśród naszych uczniów na podium stanęli:

• Paulina Warlikowska kl. 8b – III miejsce
  • Miłosz Śmigelski kl. 7 – III miejsce
  • Amelia Woźniak kl. 6a – IV miejsce

Poza tym klasę 4b reprezentował Oskar Piróg, a klasę 5b – Martyna Ulidowska.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy z rąk Pani Dyrektor Bożeny Andrzejewskiej, a laureaci czterech pierwszych miejsc nagrody rzeczowe w postaci gier dydaktycznych.

Nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Sztum  Pana Leszka Tabora, a wręczył je wiceprzewodniczący Rady Miasta i Gminy Sztum Pan Waldemar Fierek.

Konkurs przebiegł sprawnie i w miłej świątecznej atmosferze.

Utworzono dnia 18.12.2022, 23:07