Urodziny marchewki

Utworzono dnia 20.11.2022

Uczniowie klasy II b w ramach działań Programu dla szkół świętowali Urodziny Marchewki.  Święto pomarańczowego warzywa, miało  zachęcić  dzieci  do chrupania tego zdrowego warzywa i częstszego spożywania go w najróżniejszych postaciach. Urodziny Marchewki  były też okazją do znakomitej zabawy i ciekawych zajęć kulinarnych. Dzieci obejrzały bajkę pt. " Marchewka", wysłuchały piosenki pt. "Urodziny marchewki" i samodzielnie przygotowały surówkę z marchewki i jabłka.  Bohaterka dnia otrzymała prezent od drugoklasistów- inscenizację wiersza J. Brzechwy pt. " Na straganie". Na zakończenie dnia nastąpiła degustacja marchewkowych babeczek, marchewkowego ciasta przygotowanego przez rodziców oraz samodzielnie wykonanej surówki.

Urodziny marchewki

Utworzono dnia 20.11.2022, 21:49