„Szkoła do hymnu”

Utworzono dnia 21.11.2022

Nasza szkoła wzięła udział  w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Cała społeczność szkolna odśpiewała hymn narodowy w czwartek, 10 listopada, przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11.

W tym dniu Samorząd Uczniowski zorganizował dzień tematyczny „ na biało- czerwono”. Uczniowie w miarę możliwości stosownie się ubrali.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali także uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości . Przedstawiciele  poszczególnych  klas wzbogacili naszą uroczystość pieśniami patriotycznymi. Obejrzeliśmy także film” Niezwyciężeni .Czas próby.”(IPNtv).To porywająca opowieść o walce Polaków o niepodległość w latach 1918 – 1939.

Na zakończenie Pan Marek Czarnecki wykonał dla nas piosenkę ”Malina Kalina”.

W ten sposób uczniowie i nauczyciele  włączyli się  we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Szkoła do hymnu”

Utworzono dnia 21.11.2022, 09:44