ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Utworzono dnia 23.11.2020

Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Uwolnienie kraju z jarzma zaborców nastąpiło po 123 latach trwania zniewolenia.

Oficjalnie Święto Niepodległości zaczęto regularnie obchodzić 11 listopada 1937 roku, przy czym obchody odbyły się tylko dwa lata z rzędu ze względu na wybuch II wojny światowej w 1939 roku. W 1945 roku święto zniesiono na czas okupacji, a przywrócone zostało jako Narodowe Święto Niepodległości dopiero w 1989 roku.

W imieniu całej społeczności szkolnej Pani Dyrektor Joanna Żywicka złożyła kwiaty pod pomnikiem, ku czci Tych wszystkich ,którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.

Pamiętając o szacunku i czci dla symboli narodowych uczniowie klas VI  mieli  za zadanie wykonać własnoręcznie flagę narodową i umieścić  ją w widocznym miejscu. W klasach odbyły się pogadanki na temat Święta Niepodległości  i symboli narodowych .

Nasza szkoła  przyłączyła się także do akcji MEN „Szkoła do hymnu”. Wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii zaśpiewaliśmy hymn on-line./łącząc się przez komunikatory/

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Utworzono dnia 23.11.2020, 16:48