Sport w Szkole Podstawowej w Mikołajkach Pomorskich w Roku Szkolnym 2022/2023- I semestr

Utworzono dnia 05.01.2023

SPORT W SZKOLE PODSTAWOWEJ

W MIKOŁAJKACH POMORSKICH

W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

Sukcesy:

1. 01.09.2022 r. – złożony wniosek do budżetu gminy na rok 2023, kwota 10 tysięcy złotych, na dofinasowanie wyjazdów dzieci na zawody sportowe
  2. 12.09.2022 r. - Rejestracja do srs szkoły we współzawodnictwie sportowym,  Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży 2022/2023.
  3. 12.09.2022 r. – Ustalenie przez nauczycieli wychowania fizycznego form zajęć z wychowania fizycznego.
  4. 21.09.2022 r. – otrzymanie wyróżnienia na sesji rady powiatu sztumskiego za zajęcie I miejsca w współzawodnictwie sportowym w Powiatowych Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży w roku szkolnym 2021/2022.
  5. 26.09.2022 r. – odbyły się Szkolne Zawody w Biegach Przełajowych w Szkole Podstawowej, które były eliminacjami do Igrzysk Powiatowych. W kategorii klas IV-VI dziewczęta , brało udział 40 dziewcząt ( I miejsce – Jessica Treder – 6B, II miejsce- Nikola Mendat -6A, III miejsce – Zuzia Porembska – 6A). W kategorii klas IV-VI chłopców, brało udział 48 chłopców ( I miejsce – Szymon Żabliński – 6A, II miejsce – Adam Sałek – 5A, III miejsce – Nikodem Wiśniewski – 6A). W kategorii klas VII-VIII dziewcząt, brało udział 10 dziewcząt ( I miejsce – Magdalena Mojsejuk – 8C, II miejsce – Amelia Skoczyńska – 8c, III miejsce – Kinga Kujawa – 8A). W kategorii klas VII-VIII chłopców, brało udział 21 chłopców ( I miejsce – Martin Treder – 8A, II miejsce – Oskar Karczewski – 8a, III miejsce – Oskar Kirsz – 8B). W kategorii klas I-III dziewcząt, brało udział 33 dziewcząt ( I miejsce – Lena Sałek – 3B, II miejsce – Julka Mirosław – 3A, III miejsce – Julka Mateusiak – 2A). W kategorii klas I-III chłopców, brało udział 51 chłopców ( I miejsce – Kacper Starty – 3B, II miejsce – Franek Wysocki – 3A, III miejsce – Mikołaj Rygielski – 2B). Wszystkich biegów było 6, liczba wszystkich uczestników to – 203. Organizatorami szkolnych zawodów w biegach byli: Mariusz Wojtkowiak i Robert Felski.
  6. 04.10.2022 r.- odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci, Powiatowe Igrzyska Młodzieży i Powiatowa Licealiada w Sztafetowych Biegach Przełajowych, w Mikołajkach Pomorskich.

I miejsce - w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w kategorii chłopców,

III miejsce – w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży w kategorii dziewcząt,

Organizatorzy i trenerzy – Mariusz Wojtkowiak i Robert Felski

1. 10.10.2022 r. – II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Drużynowych Szachach.

II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży w Drużynowych Szachach w

Myślicach. Trener : Robert Felski

1. 12.10.2022 r. – odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci i Powiatowe Igrzyska Młodzieży w kategorii dziewcząt i chłopców w Drużynowym Badmintonie – w Mikołajkach Pomorskich.

II miejsce - w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w kategorii chłopców,

II miejsce – w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży w kategorii dziewcząt,

Organizatorzy turnieju i trenerzy – Rober Felski i  Mariusz Wojtkowiak

1. 24.10.2022 r. – organizacja Powiatowych Igrzysk Dzieci w kategorii dziewcząt i chłopców w Unihokeju – w Mikołajkach Pomorskich.

II miejsce - w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w kategorii chłopców,

Organizatorzy turnieju i trenerzy – Mariusz Wojtkowiak i Robert Felski

1. 25.10.2022 r. – organizacja Powiatowych Igrzysk Młodzieży w kategorii dziewcząt i chłopców w Unihokeju – w Mikołajkach Pomorskich.

II miejsce – w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży w kategorii dziewcząt,

Organizatorzy turnieju i trenerzy – Rober Felski i  Mariusz Wojtkowiak

1. 09.11.2022 r. – II miejsce w Półfinale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Unihokeju w kategorii dziewcząt w Prabutach. Trener: Mariusz Wojtkowiak
  2. 09.11.2022 r. – III miejsce dziewcząt i III miejsce chłopców w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży w Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego w  Gościszewie. Trener: Robert Felski