Projekt czytelniczy pt. „Podróże po świecie z Nelą małą reporterką”

Utworzono dnia 03.02.2023

Któż z nas nie marzył o dalekich podróżach, niesamowitych przygodach. Niestety, nie wszyscy mamy możliwość, by zwiedzać odległe, egzotyczne kraje. Pewnej namiastki przygód doświadczyli uczniowie z klasy  3b, którzy wzięli udział się w projekcie czytelniczym pt. „Podróże  po świecie z Nelą małą reporterką”. Nela od piątego roku życia podróżuje po świecie i nagrywa reportaże ze swoich wypraw. Była już na wszystkich kontynentach, a jej marzeniem jest zamieszkanie w dżungli i założenie tam stacji badawczej. Uczniowie wysłuchali kilku opowieści o wyprawach dziewczynki i razem z nią przeżyli niesamowite przygody, poznali gatunki zwierząt występujące w różnych częściach świata.  Potem przeglądali książki z podróży Neli na różnych kontynentach, których w bibliotece szkolnej zgromadzono już dziewięć tytułów. Następnie trzecioklasiści wykonali prace plastyczne do wysłuchanych fragmentów książek autorstwa Neli.

Najciekawsze  prace zaprezentowali:

Magda Umińska

Aleksandra Piotrowska

Marcel Zimolzak

Dodatkowo odbył się konkurs pięknego czytania. Dzieci głośno czytały fragmenty  książek napisanych przez Nelę. Trzecioklasiści, którzy najlepiej czytali, otrzymali nagrody:

1. miejsce H. Wiśniewska
  2. miejsce M. Rygielski
  3. miejsce Ł. Górska

Wyróżnienie zdobyła Ł. Deroszewska

Gratulujemy!

Projekt czytelniczy pt. „Podróże po świecie z Nelą małą reporterką”

Utworzono dnia 03.02.2023, 12:28