Pomorskie żagle. Spotkanie z ratownikiem medycznym.

Utworzono dnia 04.01.2023

Uczniowie naszej szkoły w ramach zadania „Warsztatowe zajęcia z bezpieczeństwa na wodzie i ratownictwa morskiego” wzięli udział w spotkaniach z ratownikiem SAR, które zorganizowano  w sali gimnastycznej naszej szkoły. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Głównym celem  spotkania było przekazanie dzieciom informacji na temat zasad udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, a także w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Warto więc było przypomnieć o zasadach obowiązujących podczas wypoczynku i zabaw na obszarach wodnych i terenach przyległych. A kto lepiej omówi bezpieczeństwo w tych miejscach ,jak nie sam ratownik! Pan Rafał przybliżył tajniki swojej pracy, zademonstrował podstawowy sprzęt ratowniczy i wskazał niebezpieczeństwa czyhające na nas nad wodą. Omówił też metody wzywania oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas szkolenia oglądali film i prezentację na temat zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach. Był też czas na demonstrację scenek z akcji ratunkowych z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Dla uczniów były to bardzo cenne zajęcia poszerzające ich wiedzę na ten temat, jednocześnie świetnie przy tym się bawiąc.

Projekt „Pomorskie Żagle Wiedzy – Partnerstwo Gminy Kosakowo” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 3: Edukacja, Działanie 3.2: Edukacja ogólna, Poddziałanie 3.2.1 Jakość edukacji ogólnej.

Pomorskie żagle. Spotkanie z ratownikiem medycznym.

Utworzono dnia 04.01.2023, 12:34