„Piękna nasza Polska cała” – rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego

Utworzono dnia 15.12.2020

Listopad to miesiąc ważny w historii naszego kraju. 11 listopada świętujemy odzyskanie przez Polskę niepodległości. W związku z tym świętem w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas II i III. Celem konkursu było pielęgnowanie postaw patriotycznych, popularyzowanie poezji opiewającej piękno naszej Ojczyzny, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań poezją patriotyczną, rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci oraz promocja talentów. Każdy z uczestników miał za zadanie przygotowanie utworu do prezentacji oraz jego nagranie w postaci filmiku autorstwa polskiego poety o tematyce patriotycznej. Wśród wybieranych przez uczniów autorów wierszy znaleźli się między innymi Wisława Szymborska czy Czesław Janczarski. I miejsce w konkursie zajęła Lena Balicka z klasy IIa. II miejsce zdobyła Wiktoria Woźniak kl. IIa,  III miejce zdobyła Maria Kawka kl. IIa oraz III miejsce ex aeguo Kinga Chrzan z kl. II a. Jeszcze raz gratulujemy laureatom! Organizatorami konkursu były Natalia Lesińska i Maria Wengielewska.

„Piękna nasza Polska cała” – rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego

Utworzono dnia 15.12.2020, 13:57