Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej

Utworzono dnia 12.03.2021

Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników odbyło się 10 i 11.03.2021 r. Ze względu na panującą epidemię każda z klas miała uroczystość w innym dniu. Celem spotkania było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej oraz rozwijania umiejętności czytania. Zanim nastąpiło przyjęcie dzieci do grona czytelników, pierwszoklasiści odgadywali zagadki dotyczące bajkowych postaci. Uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem znakomicie. Następnie uczniowie wypowiadali się, w jaki sposób należy dbać o książki. Pierwszoklasiści przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów.

Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej

Utworzono dnia 12.03.2021, 16:19