Międzynarodowy projekt edukacyjny Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki.

Utworzono dnia 25.02.2021

Uczniowie klas drugich i trzecich pod opieką wychowawczyń pani Małgorzaty Bagińskiej, Natalii Lesińskiej, Katarzyny Skoczińskiej i Marii Wengielewskiej zakończyli realizację zadań pierwszego modułu Międzynarodowego projektu edukacyjnego Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki.

W klasowych kącikach czytelniczych pojawiła się wspólnie wykonana chmurka Tosia i liczne, plastelinowe  Czytusie.

Do pierwszego modułu klasy drugie wybrały książkę Danuty Parlak pt. " Kapelusz Pani Wrony", a klasy trzecie książkę M.Terlikowskiej pt. " Drzewo do samego nieba". Po zapoznaniu się z treścią utworów uczniowie pięknie ozdobili i wykonali polecenia w Lekturnikach.

W każdej klasie pojawiło się wykonane przez dzieci drzewo czytelnicze, na którym uczniowie wieszali kolorowe liście po przeczytaniu dowolnej książki.

Uczniowie oglądali zalecane filmy i zapoznali się z opowiadaniem " Mała chmurka w krainie drzew". Powstały również ciekawe prace plastyczne z makulatury- piękne jesienne drzewa oraz każde dziecko wykonało lapbook pt. " Drzewa"

W trakcie wspólnej pracy mieliśmy dużo zabawy . Radości przy tym było wiele, a uczniowie już czekają na kolejną lekturę.

Międzynarodowy projekt edukacyjny Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki.

Utworzono dnia 25.02.2021, 21:42