Międzynarodowego projektu edukacyjnego Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki.

Utworzono dnia 21.04.2021

Uczniowie klas drugich i trzecich pod opieką wychowawczyń pani Małgorzaty Bagińskiej, Natalii Lesińskiej, Katarzyny Skoczińskiej i Marii Wengielewskiej zakończyli realizację zadań drugiego modułu Międzynarodowego projektu edukacyjnego Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki.

II etap projektu  upłynął pod hasłem "Uratujmy zimę".

Uczniowie klas II i III po powrocie do szkoły po feriach ochoczo zabrali się do pracy w ramach II modułu projektu. Po przeczytaniu książek o tematyce zimowej zastanawialiśmy się wspólnie, jak sprawić, by wróciły zimy ze śniegiem czy mrozem - takie jak w  "Zaczarowanej zagrodzie", czy w lekturze " Anaruk, chłopiec z Grenlandii". Uczniowie dowiedzieli się czym jest ocieplenie klimatu i co robić, by zahamować ten proces. Nasze sale zamieniły się w zimowe krainy lodu i śniegu. Wypełniliśmy również zadania w  Lekturniku.

Obejrzeliśmy film o efekcie cieplarnianym na biegunie. Wyszliśmy na teren wokół szkoły i bawiliśmy się śniegiem, przeprowadziliśmy proste doświadczenia (zamiana śniegu pod wpływem ciepłych rąk). Padający śnieg zainspirował nas do wykonania prac plastycznych o zimie oraz wyturlania bałwanków. Wykonaliśmy także ekobałwanki oraz zorganizowaliśmy pokaz mody pt. ”Zimowe ekokreacje”.

Przy zimowej aurze za oknem realizacja tego modułu bardzo nam przypadła do gustu i na długo zostanie nam w pamięci.

Przed nami ostatni już  III moduł- wiosenno- letni.

Międzynarodowego projektu edukacyjnego Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki.

Utworzono dnia 21.04.2021, 09:59