Kangur matematyczny

Utworzono dnia 02.07.2021

W czwartek 22 kwietnia w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR”. Wyniki ogłoszono dopiero w czerwcu.

W konkursie wzięło udział 22 uczniów. 12 uczniów klas drugich pisało kategorię ŻACZEK, a 10 uczniów klas trzecich – kategorię MALUCH. Dla wszystkich uczniów był to pierwszy udział w takim konkursie. W ubiegłym roku szkolnym ze względu na pandemię konkurs był przeprowadzony zdalnie.

Najlepszy wynik w szkole uzyskał uczeń klasy 3b – Miłosz Partyka. Otrzymał on wyróżnienie od Organizatorów i nagrodę książkową. Drugie miejsce w tej kategorii zajął – Oliwier Suchocki, a trzecie – Magdalena Kamrowska. Wszyscy są uczniami klasy 3b. W kategorii Maluch udział wzięli także: Adam Sałek – klasa 3a, Łukasz Nalikowski – klasa 3a, Laura Kalenik – klasa 3a, Damian Koziara – klasa 3a, Rafał Krusiński – klasa 3a, Małgorzata Błotko – klasa 3a i Szymon Tomasik także z klasy 3a.

W kategorii Żaczek najwyższy wynik w szkole i nagrodę książkową uzyskała Lena Balicka z klasy 2a. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Woźniak, również z tej klasy, a trzecie – Michalina Pudełko z klasy 3b. Pozostali uczestnicy konkursu to: Oskar Piróg – klasa 2b, Michał Gappa – klasa 2a, Wiktoria Nierzwicka – klasa 2a, Ksawery Prusakowski – klasa 2a, Jakub Mazur – klasa 2a, Mateusz Sosnowski – klasa 2a, Aleksander Kulpa – klasa 2b, Ewelina Laskowska – klasa 2a i Igor Wieprzkowski – klasa 2b.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych, także w kolejnej edycji konkursu.

Szkolni koordynatorzy konkursu: Barbara Woźniak i Kamila Gałązka

Kangur matematyczny