Kampania edukacyjna dotycząca budżetów partycypacyjnych oraz szkolnych budżetów obywatelskich .

Utworzono dnia 21.11.2022

Uczniowie klasy VIII b w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie wzięli udział w kampanii edukacyjnej dotyczącej budżetów obywatelskich. Jej celem był rozwój aktywności oraz wzrost kompetencji wśród uczniów w zakresie działań społecznych. Uczniowie przygotowując się do realizacji projektu spotkali się  z Panią dyrektor Joanną Żywicką, która przybliżyła im szkolny budżet, jego cele i założenia. Następnie uczniowie spotkali się z Panią sekretarz gminy Mikołajki Pomorskie Izabelą Majewską i skarbnikiem gminy Panią Izabelą Baczkowską. W trakcie prezentacji  uczniom został przybliżony budżet gminny oraz założenia budżetu obywatelskiego. Kolejny etap to część praktyczna projektu, gdzie uczniowie zgłaszali projekty, weryfikowali je oraz na nie głosowali.

Cele i założenia kampanii:

• popularyzowanie zagadnień związanych z budżetem partycypacyjnym i szkolnym budżetem obywatelskim,
  • wzmocnienie i rozwój aktywności społeczno-obywatelskiej wśród dzieci i młodzieży,
  • rozwijanie kompetencji w zakresie działań obywatelskich i społecznych,
  • promowanie innowacyjności i przedsiębiorczości,
  • inspirowanie do podjęcia działań na rzecz szkoły,
  • rozwijanie kompetencji z zakresu przedsiębiorczości, finansów i planowania.

Szkolny budżet partycypacyjny to przykład edukacji obywatelskiej. Pokazuje młodym ludziom, że mogą mieć realny wpływ na najbliższe otoczenie – proponować swoje pomysły, przekonywać do nich innych, wnioskować, planować i realizować.

Utworzono dnia 21.11.2022, 09:47