Dzień Drzewa- Międzynarodowy projekt czytelniczy „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”

Utworzono dnia 15.12.2020

20 i 21 października uczniowie klas II a i II b oraz III a i III b wraz z wychowawczyniami p. N. Lesińską, p. K. Skoczińską, p. M. Wengielewską oraz p. M. Bagińską gościli w naszej szkole lokalnego artystę rzeźbiarza p. Zbigniewa Cempa. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach rzeźbiarskich. Na początku dowiedzieli się oraz utrwalili wiadomości dotyczące drzew, ich rodzajów oraz miejsc ich występowania. Zapoznali się z narzędziami do rzeźbienia w drewnie oraz poznali podstawową technikę rzeźbiarską. Uczniowie mieli okazję zobaczyć a nawet spróbować jak z surowego kawałka drewna powstaje rzeźba. Dzieci chętnie zadawały pytania oraz brały czynny udział w zajęciach. Warsztaty odbyły się w ramach obchodów Dnia Drzewa- kolejnego zadania w projekcie edukacyjnym „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”.

Utworzono dnia 15.12.2020, 14:06